آقای احمدی نژاد: هیچ روزنامه‌ای به‌خاطر انتقاد بسته نشد

احمدی نژاد: هیچ روزنامه‌ای به‌خاطر انتقاد بسته نشد

کلمه : پنجشنبه, ۱ مهر, ۱۳۸۹

چکیده : «سازمان ملل محل مدیریت مشترک جهانی است و افرادی همچون من باید در این اجلاس ها حضور داشته باشند.»

محمود احمدی نژاد در در شامگاه پنجمین روز سفر خود به نیویورک، در پاسخ به سوال خبرنگار نیوزویک مبنی بر اینکه “شما از آزادی سخن می گویید؛ اما چرا در ایران روزنامه‌هایی به خاطر انتقاد از دولت تعطیل و بسته شده‌اند؟”، مدعی شد “هیچ روزنامه‌ای به‌خاطر انتقاد از دولت بسته نشده است وهیچ‌کس نیز به خاطر انتقاد از دولت، مجازات نمی‌شود.”

به گزارش ایسنا، احمدی نژاد همچنین در مورد “میزان تاثیر تحریم‌هایی که علیه جمهوری اسلامی اعمال شده” اظهار کرد: تحریم‌ها اثری منفی بر روی ایران نداشته است. ایران ۳۰ سال است که تحریم است و در این ۳۰ سال با وجود تحریم‌ها پیشرفت‌های زیادی در عرصه‌های مختلف کرده است. ”

عدم نیاز به تغییر قانون اساسی

خبرنگار نیوزویک همچنین پرسید “آیا شما برای این که بتوانید در دوره‌ی بعد انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شوید می‌خواهید قانون اساسی ایران را تغییر دهید؟”، که احمدی‌نژاد در پاسخ گفت: قانون اساسی را به‌خاطر یک فرد عوض نمی‌کنند.

ما دو ماه مذاکرات را عقب انداختیم

احمدی نژاد هم‌چنین در پاسخ به سوال دیگر این خبرنگار مبنی بر این که ایران برای گفت‌وگو با گروه ۱ + ۵ چه شروطی دارد؟ گفت: ما همیشه آماده گفت‌وگو بوده‌ایم و در فضایی قطعنامه‌ای اخیر علیه ایران صادر شد که ما در حال گفت‌وگو بودیم و بیانیه‌ی تهران نیز یک مرحله از گفت‌وگوها بود و متاسفانه در حالی که مذاکرات در حال انجام بود قطعنامه صادر کردند و به همین خاطر ما دو ماه مذاکرات را به عقب انداختیم.

حمله اسراییل امکان ندارد و ما روی چنین چیزی حساب نمی‌کنیم

خبرنگار سپس پرسید که احتمال دارد اسراییل به ایران حمله کند؟ که احمدی نژاد در پاسخ از آن خبرنگار پرسید: آیا تاکنون به ایران سفر کرده‌اید؟ و خبرنگار پاسخ منفی داد.

احمدی‌نژاد گفت: حتما باید سفر کنید. ایران کشوری بزرگ است. خیلی بزرگ‌تر از آن چیزی که صهیونیست‌ها در ذهن‌شان می‌گنجد.

او افزود: چنین چیزی امکان ندارد و ما روی چنین چیزی حساب نمی‌کنیم.

کسی به خاطر انتقاد زندان نیست

خبرنگار نیوزویک گفت که شما از گذشته‌ی ایران صحبت می‌کنید. از وجود آزادی در ایران صحبت می‌کنید ولی چرا در ایران روزنامه‌هایی مانند اعتماد ملی، اعتماد و کارگزاران به خاطر انتقاد از شما تعطیل و بسته شده‌اند؟

احمدی نژاد در پاسخ گفت: هیچ روزنامه‌ای به‌خاطر انتقاد از دولت بسته نشده است. در ایران قانون وجود دارد و دستگاه قضایی در ایران مستقل است. همه‌ی مردم در برابر قانون مساوی هستند. هیچ‌کس به خاطر انتقاد از دولت مجازات نمی‌شود. در ضمن تعداد روزنامه‌ها در ایران زیاد هستند. ”

بیش‌تر این مسائل و حرف‌ها ژورنالیستی است تا حقیقی

خبرنگار نیوزویک سپس از احمدی‌نژاد پرسید که موسوی و کروبی آزاد هستند. آیا امکان دارد که در مورد آن‌ها پرونده‌ای تشکیل شود و آن‌ها به زندان بروند؟ که رییس‌ دولت در پاسخ گفت: من اطلاعی ندارم. باید ببینیم قاضی در این مورد چه می‌گوید و اگر پرونده‌ای در مورد آنان به دادگاه برود اطلاع‌رسانی می‌شود.

خبرنگار در ادامه از رییس‌جمهور پرسید که آیا ممکن است که آن‌ها به جرمی متهم شوند؟ و احمدی‌نژاد گفت: همه‌ مردم در برابر قانون مساوی هستند و آن‌ها نیز مثل همه‌ مردم.

او ادامه داد: فکر می‌کنم بیش‌تر این مسائل و حرف‌ها ژورنالیستی باشد تا حقیقی.

سنگسار در ایران اجرا نمی شود

این خبرنگار همچنین در مورد سکینه محمدی آشتیانی پرسید که احمدی نژاد گفت: خبری که در مورد سنگسار وی منتشر شده است دروغ است و قوه‌ی قضاییه نیز این خبر را تکذیب کرده است. پرونده وی در دستگاه قضایی ایران در حال رسیدگی است.

خبرنگار پرسید که آیا در ایران سنگسار یک نوع مجازات نیست؟ که احمدی‌نژاد گفت: اکنون اجرا نمی‌شود.

محمود احمدی‌نژاد در پنجمین روز سفر خود به نیویورک، صبح روز چهارشنبه نیز، طی مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، در پاسخ به سوالی در مورد دستگیری‌های بعد از انتخابات ادعا کرد که “در ایران هیچ‌کس به خاطر شرکت در تظاهرات بازداشت نشده و زندان نرفته است.”

و ادعای رئیس دولت دهم در حالی بود که در یک سال اخیر، هزاران تظاهرکننده در ایران بازداشت شده وبرای بسیاری از آنها نیز احکام سنگین صادر شده است.

محمود احمدی نژاد همچنین در آن مصاحبه ضمن اشاره به سفر هرساله خود به نیویورک به منظور شرکت در اجلاس سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرده بود “سازمان ملل محل مدیریت مشترک جهانی است و افرادی همچون من باید در این اجلاس ها حضور داشته باشند.”

دربارهٔ iraneziba

بهبهان دیار گل نرگس
این نوشته در سیاست و اخبار : ایران, سیاست و اخبار : جهان ارسال شده و با برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s